Patek Philippe Star Caliber 2000

Patek Philippe
Star Caliber 2000

Patek Philippe w Ameryce

Patek Philippe w Ameryce
Część 2

Patek Philippe w Ameryce

Patek Philippe w Ameryce
Część 1

Wybrane dzieła z kolekcji Patek Philippe

Patek Philippe 40 Lat Nautilus

40 lat Nautilus

Przekrojowa prezentacja 40 lat z życia kolekcji Nautilus. Kolekcji zapoczątkowanej w 1976 roku przez Géralda Gentę, któremu zlecono wykonanie szkicu wpisującego się w ideę luksusowego zegarka o nieco sportowym charakterze. Nie była to nowa koncepcja ponieważ szlak przetarł już model Royal Oak firmy Audemars Piguet. Podobno pierwszy szkic Nautilusa powstał w ciągu 5 minut, a impuls do jego wykonania Gérald Genta odnalazł podczas spożywania obiadu w hotelowej restauracji. Inspirację stanowił iluminator statku transatlantyckiego. Poryw twórczy ostatecznie przerodził się w jedną z najlepiej rozpoznawalnych kolekcji zegarkowych, która obecnie zyskała status kultowej.

Patek Philippe Grandmaster Chime Ref. 5175

Grandmaster Chime Ref. 5175

Grandmaster Chime Ref. 5175 jest dziełem którym firma Patek Philippe uczciła 175 lat istnienia. Tak wyjątkowa rocznica wymagała adekwatnego uświetnienia, a to genewski producent wymierzył 20 komplikacjami tworząc tym samym jeden z najbardziej skomplikowanych zegarków naręcznych w historii zegarmistrzostwa. Kreacja Grandmaster Chime stała się jednocześnie przyczynkiem do zniwelowania braku Grande & Petite Sonnerie w zegarku naręcznym spod znaku Patek Philippe. W rezultacie genewska manufaktura postawiła "kropkę nad i" elitarnego zegarmistrzostwa. Grandmaster Chime Ref. 5175 jest kontynuowany w postaci modelu Ref. 6300G w ramach kolekcji Grand Complications.

Patek Philippe Calatrava 5227

Calatrava Ref. 5227

Historia kolekcji Calatrava sięga 1932 roku i zbiega się w czasie z przejęciem firmy Patek Philippe przez rodzinę Sternów. Rzeczona koincydencja została w sposób szczególny podkreślona ponad 80 lat później poprzez wprowadzenie do oferty Calatravy o numerze referencyjnym 5227, której premiera miała miejsce w 2013 roku podczas Baselworld. Zegarek zachwycił wielu kolekcjonerów pięknym wyglądem zaakcentowanym między innymi za pośrednictwem koperty nawiązującej do historycznych zegarków kieszonkowych. Ta od strony przeszklenia mechanizmu zawiera dodatkowe otwierane wieczko mocowane na zawiasie doskonale wkomponowanym w design. Materiał filmowy obrazuje proces wytwórczy koperty Calatravy Ref. 5227.